Zeynep ÜNAL

/Zeynep ÜNAL
Zeynep ÜNAL2018-11-13T23:07:39+00:00

 

1993 yılında Zonguldak – Ereğli’de doğdu. İlköğretimini TED Kdz. Ereğli Koleji’nde tamamladı. 7 yaşında 2 yıl kadar sürecek olan mandolin, 9 yaşında da 5 yıl sürecek olan keman eğitimine başladı. 10 yaşında TRT Çocuk Korosu’na katılmaya hak kazandı. Ortaokul eğitimine yine TED Koleji’nde devam ederken, Suat Aykan ile işitme, solfej, armoni ve Gülay Aykan ile de piyano çalışmaya başladı.

 

İlkokuldan bu yana müzik öğretmeni olma hayalini gerçekleştirmek üzere ilk adımını attı ve 2008 yılında Erdemir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Ana sanat dalını yan flüt olarak belirledikten sonra 1 yıl kadar İmge Cumhur ile yanflüt çalıştı. İlkokul 5. sınıftan beri üyesi olduğu TED Koleji Orkestrası’nda Yanflüt-piyano çalmaya ve solistlik yapmaya devam etti. Bir yandan işitme, armoni, yanflüt, piyano ve şan çalışmalarını Uğur Bostancı ile özel dersler eşliğinde sürdürdü.

 

2011 yılında Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği “Liseler Arası Genç Mikrofon” yarışmasında “Gelecek Vaat Eden Solist” dalında 1. oldu. Aynı yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nı kazandı. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamaya karar verdi. Ana sanat dalını şan bölümü olarak belirledikten sonra şan çalışmalarını  Öğr. Gör. Oğuzhan Şahin, piyano  çalışmalarını da Doç. Dr. E.Filiz Yiğit ile devam ettirdi. 2013 Yılında Yrd. Doç. Dr. Sermin Bilen ile “orff çalgıları ile müzik eğitimi” çalıştı. 2014 yılında Pervin Çakar’ın Vokal masterclass’ına katıldı. Ömür Gidel ile  1,5 yıl kadar caz armonisi ve caz vokal üzerine çalıştı. 2014’te öğrencisi bulunduğu Dokuz Eylül Üniversitesi’nde  “F.P. TOSTI – Aşk Şarkıları” konseptli ve 2015’te barok dönem konseptli 2 ayrı resital verdi. 5 yıl profesyonel olarak piyano, solfej-şan eğitmenliği yaptı. Çalışmalarına Deniz Sanat Akademi’de piyano, şan, işitme solfej ve yan flüt eğitmenliği yaparak devam etmektedir.

 

İletişim

Esenyalı Mah. 52/71 Sok. No:12 Karabağlar / İzmir

Mobile: 05320684386