Kurucumuz

/Kurucumuz
Kurucumuz2019-09-01T08:24:34+00:00

1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Müzik eğitimine 1997 yılında İzmir Konak Belediyesi Kültür Merkezi’nde Vedat UZEKEN’den solfej ve piyano dersleri alarak başladı. Üç yıl süreyle buradaki eğitimine devam etti.

1999 yılında 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı kursiyerlik programını kazandı. Burada üç yıl boyunca Mehpare KARAMENDERES ile keman çalıştı. Solfej derslerine devam etti. 2002 yılında buradaki kursiyerlik eğitimini bitirdi.

2002 yılında İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Burada dört yıl boyunca Yusuf Ziya ÇELİKEL ile solfej-armoni-yaratma, Galip ÇEVİK ve Ömer MUMCU ile keman, Halil KAPLAN ile piyano,İlhan AKYUNAK ile koro çalıştı. Okul orkestrasında başkemancı olarak görev aldı. Lise eğitimi süresince şehir içi ve şehir dışı birçok konserde yer aldı.

2006 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nı kazandı. Burada Prof.Nevhiz  ERCAN ile piyano, Prof.Dr.Ayşe Meral TÖREYİN ile bireysel ses eğitimi, Prof.Ülkü ÖZGÜR ile işitme-armoni, Yard.Doç.Dr.Mehmet AKPINAR ile keman, Dr. Mehmet EFE ile orkestra-oda müziği, Yard.Doç.Erdal TUĞCULAR ile Türk müziği çok seslendirme, Yard.Doç.Selçuk BİLGİN ile form bilgisi, Yrd.Doç.Dr.Salih AYDOĞAN ile eğitim müziği besteleme çalıştı. Prof. Nezihe ŞENTÜRK’ten Okul Öncesi Eğitimde Genel Yaklaşımlar Dersini aldı. 2010 yılında mezun oldu.

Üniversite eğitimi boyunca Haccettepe Gençlik Korosunda korist olarak yer aldı, Atilla Çağdaş DEĞER ve Çiğdem AYTEPE ile çalıştı. Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Yenimahalle Belediyesi Eğitilebilirler Rehabilitasyon Merkezi’nde müzik dersi uygulamarında görev aldı. Boğaziçi Üniversitesi 2.Uluslararası Koro Çalıştayı bünyesinde Şef: Elisenda Carrasco İ Ribot ile “Şeflik Atölyesi”, Tugay BAŞAR ve Timuçin GÜLER yönetiminde “Beden Perküsyonu Atölyesi”, Severine DELFORGE ile “Vokal Teknikleri Atölyesi”, Severine DELFORGE ile “Vokal Teknikleri Atölyesi”, Bernd SPITZARTH  ile “ Koro Yönetme Teknikleri ve Koro Pedagojisi”ne katıldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Lisans II korosu ile  festival bünyesinde karma koro konserine katıldı.  Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu Projesi Koro Eğitimciliği Seminerleri kapsamında Muammer SUN, Ahter DESTAN, Mehmet ÖZYÜREK, Mustafa APAYDIN gibi eğitimcilerle çalıştı. 2008 yılında Cihat AŞKIN keman çalıştayına katıldı.

2012-2014 yıllarında Şef.İlhan AKYUNAK ile Buca İlçe Milli Eğitim Çocuk Korosu’nu çalıştırdı. Bu koro ile 2012 Türkiye Polifonik Korolar Şenliği’ne ve 23 Nisan Afyon Polifonik Korolar Şenliğinde konserler verdi.

2014 yılında “Orff Schulverk Yaklaşımları Çalıştayı” kapsamında Banu ÖZEVİN ile çalıştı. 2015’te Tuncer Ediz AKSOY eğitmenliğinde “Bedenden Oyuna” seminerine katıldı.

2010 Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı yüksek lisans programını kazandı. Tez sürecinde Prof.Dr.Fırat Kutluk işe çalıştı. Tez çalışmasını Tüketici – Müzik İlişkisinde Yeni Boyut: MUZAK konusunda yaptı.

Çalışmalarına kuruculuğunu üstlendiği Deniz Sanat Akademi’de piyanokeman ve okul öncesi müzik eğitimi görevlerini üstlenerek devam etmektedir.

İletişim

Esenyalı Mah. 52/71 Sok. No:12 Karabağlar / İzmir

Mobile: 05320684386